Pravoslávna cirkevná obec v Košiciach

12. ročník Pravoslaviády

17. november 2017

Ako je to v posledných rokoch zvykom, aj tento rok, 6. novembra, zorganizovala skupina BPM v Košiciach tradičnú udalosť zvanú Pravoslaviáda. Bol to už jej 12. ročník.  Pre tých, ktorí túto udalosť nepoznajú – jedná sa o športový deň, kedy prebieha turnaj vo volejbale, vo futbale a v stolnom tenise. Rovnako ako minulé ročníky, aj tento rok sa Pravoslaviáda konala v telocvični ZŠ Ľudovíta Fullu na ulici Maurerova 21 v Košiciach. Tento rok sa jej zúčastnilo okolo 120 ľudí, najmä z Medzilaboriec, Popradu, Michaloviec, Humenného či Bardejova, ako aj študenti, prevažne bohoslovci, z Pravoslávnej bohosloveckej fakulty prešovskej univerzity v Prešove.

Čo sa týka samotných súťaži: vo volejbale sa na 3. mieste umiestnil tím Letci, na 2. mieste tím Michigen, a na 1. mieste, tím Bulldogs, ktorý vyhral turnaj vo volejbale piaty krát za sebou, za čo si ponecháva putovný pohár. Vo futbale sa na 3. mieste umiestnil tím Dorka, na 2. mieste domáci tím BPM – Košice a na 1. mieste tím FC 70. Stolný tenis ovládli Lenka Hricková na 3. mieste, o. Miroslav Župina na 2. mieste a víťazom sa stal Daniel Cinkanič.

Týmto príspevkom by sme sa chceli poďakovať každému, kto akokoľvek pomohol pri organizácií tejto udalosti, a taktiež všetkým ktorí túto akciu podporili svojou prítomnosťou či modlitbami. Sláva Bohu za všetko!