Pravoslávna cirkevná obec v Košiciach

8. ročník Tábora ICHTYS

27. august 2021

Nastal pondelok ráno, 16. august 2021. Pre niekoho obyčajný pracovný deň a začiatok ďalšieho týždňa. No pre verných ale aj nových ICHTYSákov sa práve začínalo nové a neobádané dobrodružstvo už 8. ročníka každoročného Tábora ICHTYS.

            Tento rok sme sa opäť rozhodli stráviť v malebnom prostredí Sninských rybníkov. Jedni sme na dopravu využili vlak, druhí zase autá. Po ubytovaní a obede si nedočkavé deti konečne vylosovali farby svojich tímov, ku ktorým boli priradený aj svätí podľa mien dvoch vedúcich. Na výber bolo šesť netradičných farieb: čierna, biela, ružová, zelená, tyrkysová a oranžová. Ku večeru sme sa stihli okúpať aj v bazéne. Na tábore nás sprevádzal každým dňom aj o. Patrik so svojou manželkou ako zdravotníčkou a ich dvoma malými deťmi. Program bol celý týždeň nabitý. Ranné aj večerné modlitby spolu s bodovaním izieb bolo na dennom poriadku. Vilomeniny, Trojboj či ICHTYSiáda sa deťom tiež veľmi páčili. Nesmela chýbať ani výroba ikon podľa svätých tímov či čotiek a dokonca sme si s o. Patrikom vyrobili naše vlastné sviečky zo včelieho vosku. Vo štvrtok ráno sa odslúžila svätá Liturgia priamo pod holým nebom spolu s Eucharistiou. Posvätili sa naše výrobky a poobede sa naši kapitáni tímov stali na dve hodiny vedúcimi a pripravili nám skvelý program. Večer sme ukončili opekačov pri ohnisku. V predposledný deň nášho tábora si naši najstarší táborníci zmerali sily v pravoslávnom Dueli. Ďalšie hry - ako Ovocníčkovia, Rozprávkový areál alebo Plachtobal - tímom zabezpečili ďalšie body do hodnotiacej tabuľky. V sobotu sa vyhodnotili všetky súťaže, ocenili sa všetky družstvá a pogratulovalo víťazom. Nikto neostal bez odmeny.

            Na tábore sme sa všetci cítili úžasne, no všetko sa raz musí skončiť a my musíme pokračovať ďalej. Preto v prvom rade by sme sa mali poďakovať nášmu Hospodinovi za to, že nás po celý čas ochraňoval a stál pri nás. Veľké ďakujem si zaslúžia aj naši vedúci za skvelo odvedenú prácu či deti, ktoré to vydržali až dokonca. O. Patrikovi a matúške ďakujeme tiež. :-) A v neposlednom rade ďakujeme aj našim sponzorom: Úradu michalovsko-košickej pravoslávnej eparchie, Filantropii Charis sv. Jána Milostivého, Bratstvu pravoslávnej mládeže na Slovensku – SYNDESMOS a veriacim a rodičom za ich dary a podporu na organizovanie tábora. Dúfame, že sa o rok opäť uvidíme...

 

Sláva Bohu za všetko!

mládežníčka/vedúca Naty

 

Fotogaléria:

https://photos.app.goo.gl/zy1yTwECuEenTr5s5

oficiálna webstránka Pravoslavnej cirkevnej obce v Košiciach  |