Pravoslávna cirkevná obec v Košiciach

Pravoslaviáda 2015

17. október 2015

Už je to po desiatykrát , čo sa členovia BPM z rôznych miest zúčastňujú obľúbeného športového dňa Pravoslaviáda. Tento rok nás opäť v hojnom počte navštívili mládežníci z Medzilaboriec, Sobraniec, Strážskeho, krízového centra Dorka v Košiciach a iných miest.
 Začiatok sa niesol v znamení uvítania účastníkov už tradične o. Vladimírom Spišákom, samozrejme modlitbou a organizačnými pokynmi, čím odštartoval výnimočný deň plný športu a adrenalínu.
Všetci boli pozitívne naladení, pripravení podať čo najlepší výkon a zažiť veľa radosti a zábavy. Keď sa disciplinovane rozdelili do svojich družstiev, hry sa mohli začať. Súťažilo sa vo volejbale, futbale a stolnom tenise.
Nemožno poprieť, že všetci zúčastnení boli veľmi snaživí. Počas hry im nechýbala disciplína, súdržnosť a dobrá nálada. Tí najlepší sa napokon prebojovali k prvenstvu. Gratulácie však patria aj ostatným súťažiacim. Veď ako sa vraví: ,,Sláva víťazom,  česť porazeným“.
Jedinečnú atmosféru tohto podujatia dopĺňalo chutné občerstvenie, v podobe zákuskov a chlebíčkov, za ktoré sme našim košickým veriacim už po desiatykrát J  vďační.
Vďaka patrí v prvom rade Hospodu Bohu a aj všetkým, ktorí nás podporili či už svojou účasťou alebo pomocou pri organizácii. Chceli by sme sa aj touto cestou poďakovať  Bratstvu pravoslávnej mládeže na Slovensku, Filantropií  Charis sv. Jána Milostivého v Košiciach, pánovi Ing. Štefanovi  Bérešovi, ktorý nám aj tento rok daroval poháre pre víťazov dokonca aj nový putovný pohár pre volejbal a pani Eve Oceľakovej za návrhy diplomov a pozvánky.
 Pevne veríme, že sa v rovnako skvelej nálade a veľkom počte stretneme na tejto úspešnej akcii aj o rok.

Víťazi

 

Stolný tenis:

1. miesto Daniel Cinkanič

2. miesto o. Vladimír

3. miesto Dominik Mišalko

 

Futbal

1. miesto BPM Košice

2. miesto Sobrance

3. miesto Dorkači

 

Volejbal

1. miesto Rugo (Medzilaborce)

2. miesto Sobrance

3. miesto Buldogs (Medzilaborce)

oficiálna webstránka Pravoslavnej cirkevnej obce v Košiciach  |