Pravoslávna cirkevná obec v Košiciach

Tábor ICHTYS 2017

29. júl 2017


Celý rok zbehol veľmi rýchlo a zase sme sa dočkali dňa kedy sme odchádzali do tábora. Dňa 9.7.2017 sme všetci stáli pred autobusom a tešili sme sa na ďalší tábor. Každý rok objavujeme nové miesta Slovenska tak aj tento rok sme išli na také miesto kde sme ešte neboli a tým  miestom boli Vyšné Ružbachy.

Prvý deň sme si stanovili pravidlá, zoznámili sme sa novými účastníkmi tábora a TÁBOR SA MOHOL ZAČAŤ!!!

 Na začiatku nám trochu pršalo no my sme mali pripravené rôzne hry na zlé počasie, napríklad obľúbenú hru: vymeň si miesto! a rôzne iné.

Ďalšie dni sa na nás už slniečko usmievalo. Vďaka tomu sme si zahrali vodné hry, futbal, a dokonca sme sa aj 3 krát kúpali vo vyhriatom bazéne pred hotelom.

V stredu prišiel čas na výlet. Vybrali sme sa do Starej Ľubovne kde slúži o. Polakovič  o. Kuzan. V ten deň sme tam oslavovali sviatok sv. Petra a Pavla podľa starého kalendára. Takmer všetci sme pristúpili k sv. prijímaniu. Keď sa sv. liturgia skončila, vybrali sme sa na hrad v Starej Ľubovni, kde nám výborní herci zahrali muzikál podľa rozprávky Soľ nad zlato. Neskôr sme sa boli pozrieť na sokoliarov, kde sme videli rôznych dravcov a mohli sme sa s nimi aj odfotiť. No a samozrejme sme si chceli pozrieť hrad tak sme išli na prehliadku. Po náročnom dni sme si za odmenu večer pozreli rozprávku.

Vo štvrtok sme boli podstení vzácnou návštevou, našim vladykom Jurajom, ktorý prišiel s bohoslovcom z Talianska. Bola to veľmi milá návšteva, vladyka nám daroval ikonky sv. Maxima Sandoviča. Chvíľu sme sa spolu rozprávali a potom sme sa pomodlili večerné modlitby, pri ktorých sme počuli modlitbu "Otče náš" po taliansky. Rozlúčili sme sa a išli sme opekať.

Posledný deň mal pre deti pripravenú prednášku vedúci Lukáš. Medzi tým sme vyhodnotili posledné súťaže, spočítali všetky body a roztriedili ceny pre všetky tímy.

Veríme, že okrem cien ktoré deti dostali v tábore si so sebou odniesli veľa krásnych zážitkov a nových priateľstiev.

Na záver by sme sa chceli poďakovať v prvom rade Hospodu Bohu, že nám pomáhal počas celého tábora a aj sponzorom Úradu michalovsko-košickej pravoslávnej eparchie, Bratstvu pravoslávnej mládeže, Filantropii Charis sv. Jána Milostivého a mnoho ďalším bez ktorých by tento tábore nebol.

VEĽKÁ VĎAKA BOHU ZA VŠETKO
oficiálna webstránka Pravoslavnej cirkevnej obce v Košiciach  |