Pravoslávna cirkevná obec v Košiciach

Pravoslávne Vianoce 2019

 https://www.youtube.com/watch?v=HhFsLr6DBns&t=5s

 

Zas a opäť je tu Sviatok Narodenia Isusa Christa. Čas, kedy na svet prišlo Božie dieťa. Čas, kedy sa zišli aj pastieri, aj mudrci, aj anjeli na nebi. Aj my sme sa v tento deň zišli, aby sme oslávili Sviatok Narodenia Isusa Christa – sviatok pokoja, lásky, nádeje a radosti.

 

Už tradične po ôsmy krát sa v Katedrálnom chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky a sv. Jána Milostivého zišli ľudia dobrej vôle zblízka i zďaleka na vianočnom koncerte Pravoslávne Vianoce 2019.


Pozvanie na koncert prijali:
Mihaľovski heligonkare
Pravoslávny chór sv. Trojice vo Svidníku pod umeleckým vedením o. Miroslava Humeníka,
Spevácky cirkevný zbor pri Pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda v Humennom pod umeleckým vedením Mikuláša Surgenta,
Pravoslávny mládežnícky zbor sv. apoštola Andreja Prvozvaného pod umeleckým vedením Michaely Momotovej.
Nechýbal ani domáci Zbor Katedrálneho chrámu Zosnutia Bohorodičky a sv. Jána Milostivého v Košiciach pod umeleckým vedením Slávky Rudačkovej.

 

Boh poslal na svet Syna, aby zmieril človeka s Bohom, aby zmieril ľudí medzi sebou. Aby sa medzi sebou nevraždili a nezabíjali. Boh prináša na tento svet POKOJ A LÁSKU, posiela Spasiteľa ľudí. A tak každá duša zbaví sa hriechov, získa odpustenie a naplní sa pokojom.
Žime pre pokoj a mier vo svete! Rozdávajme lásku! Verme a majme nádej! Bez nádeje sa žiť nedá. A Isus Christos daroval ľuďom NÁDEJ na lepšiu budúcnosť. Daroval ľudstvu večnosť v Božom kráľovstve. Daroval človeku nádej na vyliečenie duše a tela. Nádej, že iba s Bohom dokážeme všetko zvládnuť.
Sviatok Narodenia Isusa Christa nám všetkým pripomína, že sa máme radovať zo spásy. Radovať sa z toho, že túžba sa stala skutočnosťou: Boh nám daroval Lásku, Radosť, Pokoj a Nádej.
Preto radujme sa!

Rozdávajme radosť a úsmev kdekoľvek sme...v chráme, na ulici, pri stretnutí!Rozdávajme pokoj vôkol seba!
Darujme objatie a pohladenie!
Darujme obetavosť a porozumenie!
Rozdávajme lásku, aby žiť za to stálo!
Isus Christos sa pre nás narodil,
aby nám hriešnym večný život zabezpečil!

Christos raždajetsja!

Späť
oficiálna webstránka Pravoslavnej cirkevnej obce v Košiciach  |